Cihazlarda filtre veya değiştirilmesi gereken bir parça var mı?

T02D Ozon Jeneratöründe değiştirilmesi gereken filtre bulunmaktadır. Filtre değişim aralığı ortalama 6 aydır. Bu ozon cihazının filtresini yine Biozon Medikal’den temin edebilirsiniz. Diğer Ozon Jeneratörlerinde değiştirecek bir parça yoktur.

Cihazlar bakım gerektirir mi?

Ozon jeneratörlerinin ozon çıkış noktaları ve fan girişleri 2-3 ayda bir, elektrikli süpürge gibi vakum cihazları ile en düşük seviyede temizlenebilir. Ozon cihazı temizliği işlemi 10 Saniye gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Sarf malzeme gibi ekstra bir malzemeye ihtiyaç duyar mı?

Ozon Jeneratörlerinin çalışma prensibi havada bulunan iki atomlu oksijeni üç atomlu ozon gazına dönüştürmektir. Ozon cihazlarını çalıştırmak için sadece hava ve elektriğe ihtiyaç duyulur. Herhangi bir sıvı vb. ek maddeye ihtiyaç duyulmaz. Ozon jeneratörlerinin ürettikleri ozon gramajları değişse bile oksijeni sadece havadan karşılayabilmektedir. 

Çalışma alanlarında kullanabilir miyiz?

Ozon, genellikle düşük konsantrasyonlarda insanlara zararı dokunmayan, ancak bakteri gibi mikroorganizmalara karşı öldürücü olan güçlü bir oksitleyicidir. Ozon da diğer güçlü oksitleyici maddeler gibi doğru miktarlarda kullanılmadığında zararlı olabilir. İnsanlar için bulunulan ortamda ozon gazı koku eşiği 0.005-0.02 ppm aralığındadır. Buna göre 200 mg/h ‘e kadar ozon üretim kapasitesine sahip cihazlar ile aynı ortamda çalışmak güvenlidir.W400c cihazı ile  sürekli çalışması durumunda aynı ortamda bulunulmaması gerekmektedir.

Ozon sıvı mıdır?

Ozon üç oksijen atomlu dünya atmosferinde de bulunan gaz halinde bir moleküldür. Oksijen molekülü ozon jeneratörleri kullanılarak elektrikle birlikte ozon gazına dönüştürülür.

Ozon gazı bakteri ve mikropları öldürür mü?

Ozon gazının sterilize edici gücü tüm bakteri, mikrop, mantar ve küflere karşı kullanılabilmektedir. Zararlı kimyasallara kıyasla daha etkili ve aynı zamanda çevre dostu bir temizleyicidir. Ozon ile sterilizasyonla hem su hem havadaki istenmeyen, hastalık ve kötü kokuya sebebiyet veren tüm zararlılar yok edilir.

Ozon Jeneratörü W400C ile Ozonlu yağ yapılır mı?

Ozonlu yağ yapımı için en az 5 g/h ozon üretimi olan ve oksijen tüpünden saf oksijen ile beslenen bir ozon jeneratörü kullanılması gerekmektedir. Ozon Jeneratörü Ozon Jeneratörü W400C ile üretilen ozon gazı ozonlu yağ yapımı için yeterli değildir.

Ozonlu yağ nasıl yapılır?

Ozonlu yağ yapmak için ¾ ü su dolu olan cam bir kapta, ozon gazı yağın içine baloncuklar halinde verilir. Bu baloncuklar sayesinde ozon gazı yağın içinde daha fazla yüzeye temas edip hapsedilir. En az 5 g/h ozon üretimi olan ve oksijen tüpünden saf oksijen ile beslenen bir ozon jeneratörü ile ozonlu yağ yapımı mümkündür. Ozonlu yağ yapma süresi kullanılan cihaza ve süreye bağlı olmakla birlikte ortalama üç haftadır.

Ozon jeneratörlerinin ömrü ne kadardır?

Ozon jeneratörlerinin ömrü kullanım süresine ve şartlarına bağlıdır. Ortalama çalışma ömürleri 5000 saat civarındadır.

Ozon jeneratörlerinin garanti süresi ne kadardır?

Ozon jeneratörlerinin garanti süresi 2 senedir.

Hangi kokuları giderir?

Ozon cihazları kullanılarak üretilen ozon gazı ile tüm istenmeyen kokular yok edilebilmektedir. Sigara, is (yangın sonrası), çöp, küf gibi kötü kokular ozon gazı sayesinde ortadan kaldırılabilir. Ozon, kokuyu oda kokuları gibi baskılamak yerine kaynağında yok ederek ferah bir hava oluşturmanıza yardımcı olur.

Ozon gazı zararlı mıdır?

Ozon gazının insan sağlığına etkisi ortamdaki konsantrasyonuna bağlıdır. Ev tipi ozon jeneratörleri ile üretilen ozon miktarı çok düşük miktarda olup insan sağlığına zarar vermez ancak ortamdaki mikroorganizmaları yok edecek etkiye sahiptir. İnsanlar için bulunulan ortamda ozon gazı koku eşiği 0.005-0.02 ppm aralığındadır. Buna göre 200 mg/h ‘e kadar ozon üretim kapasitesine sahip cihazlar ile aynı ortamda çalışmak güvenlidir. 

Ozon gazı hamilelere ve çocuklara zarar verir mi?

Ozon gazının insan sağlığına etkisi ortamdaki konsantrasyonuna bağlıdır. Yüksek konsantrasyonlarda uzun süre solunması zararlıdır. Ev tipi ozon jeneratörleri ile üretilen ozon miktarı çok düşük miktarda olup insan sağlığına (hamile ve çocuklara) zarar vermez ancak ortamdaki mikroorganizmaları yok edecek etkiye sahiptir.

Ozon gazı evdeki bitkilere zarar verir mi?

Ozon gazının bitkiler üzerinde kanıtlanmış bir zararı yoktur.

Ozon gazının kokusu var mıdır?

Ozon gazı kokulu bir gazdır. Düşük konsantrasyonlarda hafif, rahatsızlık vermeyecek bir kokusu olur.

Ozonlu su nedir?

Ozon jeneratörleri ile üretilen ozon gazının suyun içinde çözünmesi ile elde edilen sudur.

Ozonlu su nasıl yapılır?

Ozonlu su, ¾ ü dolu olan cam bir kapta, ozon gazının suyun içine baloncuklar halinde verilmesiyle elde edilir. En az 0.4 g/h ozon üretimi olan bir ozon jeneratörü ile ozonlu su yapımı için uygundur. Ozonlu su ozonun yarılanma süresi kısa olması sebebiyle üretildikten sonra kısa bir süre içerisinde türetilmelidir.

Ozonlu su ne kadar süre muhafaza edilir?

Ozonlu su, ortam sıcaklığına ve ozon konsantrasyonuna bağı olmak şartı ile ortalama 5-10 dk süre ile muhafaza edilebilir. Buzdolabında saklanırsa bu süre daha da uzar.

Ozonlu su içilir mi?

İçme suyu ozonlandığı takdirde içilmesi faydalıdır. Özellikle ağız ve diş sağlığı ve sindirim sistemi için faydaları kanıtlanmıştır. Yemeklerden yarım saat önce veya iki saat sonra içilmesi uygundur, yemek sırasında içilmemelidir.

Ozonlu su ile sebze meyveler yıkanır mı?

Sebze ve meyvelerin üzerinde insan sağlığına zarar veren bakteri, mikrop, tarım ilacı ve kimyasalların giderilmesinde doğal bir yöntem olan ozonlu su ile yıkama yapılması faydalıdır. Örneğin Ozon Jeneratörü W400C ile üretilen ozonlu su ile sebze ve meyve yıkama yapılabilir.Ozonlu su ile yıkama işlemini gerçekleştirdikten sonra meyve ve sebzeleri durulayınız.

 

Araç tipi ozon cihazlarını seyir halinde kullanabilir miyim?

Araç tipi ozon jeneratörleri çok düşük seviyede ozon gazı üretimi yaptığı için aynı ortamda bulunulması uygundur. Ozonun hafif bir kokusu vardır, bu kokuya bir hassasiyet söz konusu değilse seyir halinde kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Ozon cihazları akvaryumlar için kullanılır mı?

Akvaryumlarda ozon jeneratörleri ile üretilen ozonun kullanılması ile su kalitesi artırılır ve dezenfeksiyon işlemi yapılır. Aynı zamanda bakteri ve virüsleri ortadan kaldırarak canlılar için en uygun yaşam ortamı oluşturmaya yardımcı olur.

Ozon gazı akvaryum balıklarına zarar verir mi?

Düşük konsantrasyonlarda üretilen ve uygun sürelerde uygulanan ozon gazı canlılara zarar vermemektedir.

Havuzların sterilizasyonunda ozon kullanılır mı?

Ozon gazı havuz sterilizasyonunda etkin ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Klordan daha etkili olmasının yanında, cilde veya gözlere bir zararı yoktur.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim 

 

Sipariş ettiğiniz ürün kargoya verilmiş ise siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünler için, size ulaştıktan sonra iade süreci uygulanması gerekmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR